Rulett esmakordselt Prantsusmaal 17th sajandil. Nüüd on see üks populaarsemaid Euroopa hasartmängude mänge ja Monte Carlo, Monaco, on ilmselt kõige kuulsam rulettide mängimise keskus.
Mängu eesmärk on ennustada, kus pall langeb, kui ruletiratas on keritud. See võib tunduda lihtne, kuid õnne mängib selles mängus suurt rolli. Mängijad, tavaliselt kuni kaheksa, mängivad härra vastu esindatud maja vastu, mida nimetatakse ka edasimüüjaks. Ristiratas või edasimüüja on isik, kes vastutab ruletiratta pöörlemise eest ning tegeleb panuste ja väljamaksetega. Euroopa ja Prantsuse rulett versioonis on ratas 37 pesad, mis esindavad 36i numbreid ja üks null. In USA enamikus ruletirattades on kaks nulli ja seega 38 pesad. Mõned mängijad valivad alati konkreetseid numbreid, nimetades neid "kuumaks numbriks", mis tähendab, et nad arvavad, et need numbrid tulevad sagedamini, teised mängijad vaatavad mängu ja kasutavad tõenäosuse seadusi, et ennustada nende järgmise kihlvedu. Samuti on võimalik panustada mitmetele numbritele, kuid ole ettevaatlik; seejärel väheneb väljamakse märkimisväärselt.
Mõned metodoloogilisemad mängijad võivad kasutada spetsiifilisi ruletisüsteeme või -meetodeid, samuti on raha haldamise süsteem ja üsna sageli kasutavad mängijad mõlemat.
Et panused ei seguneks, ostab iga mängija erinevaid värve. Kui sa võidad mängu, vahetate sularahakettide värvilised kiibid. Need on spetsiaalsed kiibid, mille väärtus on neile trükitud ja paljudes erinevates värvides. Neid kiipe saab seejärel kanda kassasse, kus neid saab vahetada sularahas.
Ruleti mängimiseks panete oma panuse või panused numbritele (mis tahes number, kaasa arvatud null) tabeli paigutusse. Kui kõik laua taga olevad panused on panustanud, alustab krupiäär spin ja käivitab palli. Hetked enne, kui pall langeb üle teenindusaegade, ütleb krupiäär „No more bets”. Sellest hetkest alates ei saa enam panuseid paigutada ega muuta. Mängijad saavad alustada uute ennustuste tegemisega alles siis, kui krupiäär on võitnud numbri peale pannud ja kaotanud kõik kaotavad panused. Võitjad on need kihlvedud, mis on tehtud numbri ümber või ümber.
Ühe null rulettlaua puhul on House'i eeliseks 2.7%. Kahekordse null ruleti tabelis on 5.26% (7.9% viiest numbrist, 0-00-1-2-3). Maja eeliseks on see, et võitjatele makstakse kiip või kaks (või osa sellest) vähem, kui oleks pidanud olema, kui eeliseid ei oleks.
Reegel "La Partage"
La partage'i ruleti reegel on sarnane en vangla reeglitega, ainult sel juhul kaotab mängija pool panust ja tal ei ole võimalust jätta ennustus vanglasse teise spin. See viitab “välisele” rahapiletile Red / Black, High / Low, Odd / Even ja kehtib siis, kui tulemus on null. Nii La Partage'i kui ka En Prison'i ruleti reeglid vähendasid kasiino serva „pooleliolevate panustega” pooleks. Nii on panusel Redil null-ruletilauas la partage reegli või en vangla reegliga 1.35% House'i serv ja topelt-null ruletilauas on maja 2.63% serv.
„En Prison” reegel.
See ruletireegel kehtib ainult rahavoogudele. Kui tulemus on null, võimaldavad mõned kasiinod mängijal võtta kas pool oma panuse tagasi või jätta kihlvedu (en vangla = vanglas) teise ruleti spin. Teisel juhul, kui järgmises spinis on tulemus jälle null, siis kogu panus on kadunud.
Väljamaksed
Panust ainult ühele numbrile nimetatakse otse-panuseks ja maksab 35ile 1ile. (Te kogute 36i. Ilma House'i eeliseta peaksite koguma 37i (38 USAs topelt null-ruletirattaga).
Kahekohaline panus, mida nimetatakse jagatud panuseks, maksab 17ile 1.
Kolmekordne panus, mida nimetatakse tänavavõiduks, maksab 11ile 1.
Neljakohaline panus, mida nimetatakse nurgakiviks, maksab 8ile 1.
Kuue numbriga panus maksab 5ile 1.
Panus väljastpoolt tosinat või veergu maksab 2ile 1.
Panus väljastpoolt isegi raha panused maksab 1ile 1.